Алекс Овечкин записа своя 28-и хеттрик в кариерата при успеха на Вашингтон над Флорида с 4:3. Това бе 18-и гол на руснака за сезона, който вече има 273 попадения в кариерата си и е на крачка от рекорда на Дейв Андрейчук в НХЛ.

Тим Уилсън завърши с гол и 2 асистенции за победителите. Джонатан Юбердо, Сам Райнхарт и Картър Верхеге вкараха попаденията за Флорида Пантерс.

Артеми Панарин вкара гол в третата част за Ню Йорк при успеха над Бостън, при който домакините излязоха напред в резултата. Той добави и 2 асистенции. Райън Строум, Драйдън Харт и Джейкъб Труба вкараха по един гол за Ню Йорк, който вече има три поредни победи и седем от последните осем мача.

Алекс ДеБринкат вкара в продължението за успеха на Чикаго над Сейнт Луис. Джуджар Хайра и Брендън Хегъл също вкараха за победителите, а вратарят Кевин Ланкинен направи 23 спасявания. Павел Бучневич завърши с гол и асистенция, а Иван Барбашев също вкара за Сейнт Луис.

Джо Павелски вкара два пъти, за да стигне до 400 гола в кариерата си, Денис Гурянов също вкара при успеха на Далас над Колорадо. Джейк Отингер направи 32 спасявания на вратата, 19 от които бяха в третата част. Той пропусна част от втората част заради удар в главата. Кейл Макар вкара за Колорадо в пети пореден мач.

Тристан Джари спаси всичките 25 удара към вратата си при победата на Питсбърг над Ню Йорк с 1:0. Единственото попадение бе дело на Каспери Капанен.

Андрей Василевский запази втора суха мрежа за сезона при победата на Тампа Бей над Сиатъл с 3:0. Пиер-Едуард Белмар, Рос Колтън и Стивън Стамкос вкараха за победителите.

Себастиан Ахо вкара 2 гола за победата на Каролина над домакините от Филаделфия. Йеспери Котканиеми добави гол и асистенция, а Анти Раанта направи 20 спасявания. Андрей Швечников, Йеспер Фаст и Стивън Лоренц добавиха по един гол. Джоел Фараби и защитниците Иван Проворов и Расмус Ристолайнен вкараха за Филаделфия.

Таге Томпсон вкара 2 гола, а Дъстин Токарски направи 25 спасявания за победата на Бъфало над гостуващия Монреал. Коди Ийкин помогна с гол и асистенция, а Кайл Окпоско също вкара за домакините. Джош Андерсън вкара за канадците, а вратарят Сам Монтемболт завърши с 35 спасявания.

Кирил Капризов вкара гол и даде 3 асистинции, а Матс Дзукарело вкара 2 при разгрома на Минесота над Уинипег със 7:1. Алекс Голигоски, Райън Хартман, Джон Мерил и Мат Думба също вкараха за победителите. Пиер-Люк Дюбоа вкара единственото попадение при най-тежката загуба на Уинипег за сезона.

Вратарят на Анахайм Антъни Столарц запази суха мрежа при 4:0 над Отава. Рикард Ракел завърши с гол и асистенция, а Тревър Зеграс с 2 асистенции. Исак Лундестрьом, Дерек Грант и Трой Тери също вкараха за Анахайм. С успеха тимът сложи край на серия от 3 загуби.

Защитникът Роман Джоси направи гол и асистенция в своя мач номер 700 в кариерата при победата на Нешвил с 4:2 над гостите от Ню Джърси. Джоси се нареди до Дейвид Легванд, Ший Вебер и Мартин Ерат като четвъртият играч със 700 мача за Нешвил. Александър Кариер се отчете с гол и асистенция, а Микаел Гранлунд също вкара за успеха на тима. Андреас Йонсон и Томас Татар вкараха за Ню Джърси при петата загуба на отбора в последните 6 мача.

Густав Никвист вкара гол и даде асистенция, а Джак Рослович също вкара при победата на Кълъмбъс над Ванкувър. Адам Боквист и Макс Доми също се отчетоха с по един гол, а вратарят Елвис Мерцликинс спаси 39 удара. Васили Подколжин и Тайлър Моте вкараха за Ванкувър.

Вилиам Ниландер и Уейн Симондс вкараха в първите 6 минути при успеха на Торонто като гост на Сан Хосе. Астън Матюс и Джон Таварес също вкараха за победителите, за които това бе шести пореден успех.