Австриецът с български паспорт Килиан Албрехт спечели шампионската титла в слалома от държавното първенство по ски-алпийски дисциплини в Банско.

Австрийският скиор даде най-добро време от двата манша - 1:14,60 минути. Втори на 0,39 секунди завърши швейцарецът с молдовски паспорт Урс Имбоден. Третото място на 0,88 зае Драго Грубелник от Словения. Стефан Георгиев е четвърти с 1:15,56 минути.

Осемте наказателни точки, които Албрехт ще вземе за това състезание, ще му позволят със сигурност да влезе сред първите 40 в последната ранглиста на ФИС.

Бронзът в републиканското взе Георги Георгиев с 1:17,78 минути.

При жените първа е сръбкинята Мария Тръмчич с време 1:20,40 минути. Силвия Маджарска остана втора с 1:21,80. на трето място се класира Невена Игнятович също от Сърбия с 1:22,37.

Сребърен медал от държавното спечели Петя Георгиева с 1:30,64, бронзовото отличие стана притежание на Десислава Славева с 1:31,14.