Отборът на Ню Йорк Айлендърс се измъкна от последното място в НХЛ, след като в градското дерби изненадващо надделя над лидера Ню Йорк Рейнджърс с 2:1 като гост и го свали от върха.

С най-голяма заслуга за втория пореден успех на Айлендърс след серията от шест загуби бе вратарят Джой Макдоналд, който спаси 35 удара.

Нейт Томпсън и Ричард Парк се разписаха в третата части осигуриха победата на символичните гости. Маркус Наслунд успя да върне едно попадение 1:42 минути преди края, но за повече на домакините не им стигна време.

Сан Хосе Шаркс се наложи над Минесота Уайлд с 3:1 и излезе начело в НХЛ с 22 точки, измествайки от върха досегашния лидер Ню Йорк, който остава втори с 21 точки.

Акулите решиха изхода на двубоя в третата част, когато само за 2:14 минути отбелязаха два гола чрез Джейми Макгин и Райън Клоуи. Майк Гриър също се разписа за домакините, а почетното попадение за гостите бе дело на Кристофър Коланос.

Ню Йорк Рейнджърс - Ню Йорк Айлендърс - 1:2

Отава - Вашингтон - 2:1 след продължение

Торонто - Каролина - 4:5 след продължение

Калгари - Финикс - 2:4

Ванкувър - Нешвил - 4:0

Лос Анджелис - Анахайм - 0:1 след продължение

Сан Хосе - Минесота - 3:1