Роберто Луонго спаси 27 удара и записа четвърти шутаут за сезона за победата на Флорида с 4:0 над Чикаго в Националната хокейна лига. Аарън Екблад, Рейли Смит, Кинтон Хаудън и бившият защитник на Чикаго - Брайън Кембъл, отбеляза головете за Флорида, с което тимът прекъсна серия от четири поредни загуби.

Поражението е второ поредно за Чикаго в щата Флорида след загубата от Тампа Бей в четвъртък. Нюйоркските Рейнджърс и Айлендърс постигнаха убедителни победи като гости. Рейнджърс се наложи над Каролина с 4:1, като с принос за успеха са Джей Ти Милър, който вкара два гола и вратарят Хенрик Лундквист, отразил 30 удара.

Айлендърс се наложи при гостуването на Отава с 5:2. Травис Хамонич и Джон Таварес се отличиха с по гол и асистенция в последната третина за успеха на Айлендърс. Детройт спечели категорично с 3:0 като гост на Бъфало. Дилън Ларкин записа гол и асистенция, а стражът Петер Мразек спаси 19 удара. Хенрик Зетерберг и Люк Гленденинг отбеляза другите два гола за "червените крила"./БТА