Вратарят с български корени Александър Георгиев направи 33 спасявания, но това не помогна на Ню Йорк Рейнджърс да избегне поражението с 5:7 при гостуването на Кълъмбъс в Националната хокейна лига.

Ник Фолиньо вкара два пъти за домакините, а Кам Аткинсън и Артьоми Панарин завършиха с по гол и асистенция по победителите. Матс Дзукарело реализира две попадения за гостите, които допуснаха шесто поражение в последните си седем мача.

Ню Йорк Айлъндърс се наложи с 5:1 над гостуващия лидер в Националната хокейна лига Тампа Бей. Домакините поеха контрола върху мача с три безответни гола в първите 4:43 минути и нанесоха едва второ поражение на съперника в последните 12 мача. Брок Нелсън, Кал Клатърбък, Девън Тейвс, Кейси Сизикас и Джош Бейли вкараха за успеха, а вратарят Томас Грайс отрази 38 шайби. Ню Йорк айлъндърс стана първият отбор от дивизия "Метрополитън" през сезона, който побеждава Тампа Бей.

Себастиан Ахо записа хеттрик, а Каролина спечели с 6:3 срещу гостуващия Нешвил и прекъсна серията на съперника от седем поредни мача с точка. Брайън Литъл вкара 11 секунди преди края на продължението и донесе домакинския успех с 4:3 на Уинипег срещу Анахайм. Гостите допуснаха 11-а поредна загуба.

Майк Джордано се отличи с два гола и асистенция в мач номер 800 в кариерата си, а лидерът в Западната конференция Монреал разгроми гостуващия Аризона със 7:1. Матю Ткачук също вкара два пъти за канадците, които записаха пети последователен успех

Ванкувър вкара четири поредни гола в третата част, включително два в последната минута на мача, с което надделя с 5:1 над гостуващия Флорида и записа първа победа в четири мача. Луи Ериксон се отличи с гол и две асистенции. Флорида падна за шести път поред. /БТА