При изключително силна конкуренция гребците ни спечелиха златен и сребърен медал на международната регата за мъже, жени и младежи в Дуисбург, Германия.Над 20 нации участват в състезанието в германския град.

Кристина Бончева и Луиза-Мария Русинова се пребориха за златния медал при жените до 23 г. Българките финишираха за 8:15,99 мин. За тях това бе първо голямо международно състезание за сезона. Двете утре отново застават на старт, но при жените. Георги Божилов спечели бронзов медал в скифа при младежите до 23 г. Гребецът ни пресече финала за 7:47,29 мин. В 17,46 мин. Божилов стартира във второто състезание на регатата. Златко Караиванов финишира пети при мъжеже в скиф лека категория.

В същата дисциплина, но при младежите Васил Витанов завърши пети, а Неделчо Василев шести. Двамата и Любомир Господинов стартират в 18:00 часа днес във второто състезание на надпреварата, а Караиванов ще гребе утре.

В Дуисбург отборът ни е воден от олимпийската шампионка и спортно-технически директор на БФГ Румяна Нейкова.