Българският национален отбор за жени заема шесто място в класирането след първия ден на Световното първенство по естетическа групова гимнастика в Будапеща (Унгария).

Българският тим в състав Альона Лобачова, Анна Шивачева, Ванеса Пеянкова, Елена Башева, Ана Ташева, Елина Куртева, Ванина Стойчева и Михаела Савова получи оценка от 18.300 точки за първото си изпълнение. Старши треньор на тима е Десислава Минева.
Начело в класирането е Мадона (Русия) с 19.400 точки, пред Минетит (Финландия) с 19.350 точки и Експресия (Русия) с 19.300 точки.

При девойките националният отбор на България заема пето място след първия ден на надпреварата. Начело е Виктория (Русия) с 19.650 точки, а на втора позиция е Минетит (Финландия) с 19.200 точки.

По-късно днес са финалите при жените и при девойките.

В този атрактивен спорт вече има нова дисциплина, наречена "характерен танц", а при дебюта й България спечели исторически медал на шампионата на планетата в Будапеща. Отборът на Етър-Елит (Велико Търново) за жени зае второ място и взе сребърно отличие. Титлата е за домакините от Унгария./БТА