65 мъже и 4 жени взеха участие в надпреварата, която се проведе в курортния комплекс Боровец. Състезателите стартираха от връх Ястребец при 2369 м надморска височина и продължиха по заснежен терен в горната част на „Маркуджик“  ски център  и финишираха пред хотел Рила. Уникалното за България  трасе беше с дължина от 12 километра, като участниците изминаха разстоянието през пресечена местност, горски пътеки и финална права отсечка. Над 300 човека наблюдаваха събитието, което беше спечелено от Димитър Гайдов , втори остана Борислав Крумов, а трети се нареди Христо Тодоров. Фаворитът за първото място Росен Ковачев остана 8-ми. При жените  триумфира Елинда Евтимова, след нея останаха Уенди Гловър и Николина Попарова.

Завърши Drop The Mountain Borovets 2013, министър Стойчев награди призьорите

Участниците се впуснаха в надпреварата с огромно желание, защото днешното състезание беше първо за годинита и нямаха търпение да изпробват новите си велосипеди, както и своите възможности. След края министърът на физическото възпитание и спорта Петър  Стойчев поздрави всички участници, като отбеляза тяхната смелост и добра физическа подготовка за днешния старт . Освен него наградите на победителите връчи и президентът на RАМ Bikes Николай Титев. Всички призьори получиха кристални купи от „Бороспорт“ АД, както и ваучери за уикенд пакет в хотел Рила. Спонсорът RАМ Bikes зарадва победителите при мъжете и жените с професионална колоездачна рамка и дрехи за каране. След края изтощените състезатели бяха подкрепени с енергийни напитки от Red Bull.
С това състезание Боровец даде символично начало на лятната си програма, която тази година ще бъде изпълнена с множество спортни и културни събития.