Татяна Воложанина се класира пета в многобоя при жените на международния турнир по художествена гимнастика за Купа „Алина Кабаева“, съпътстващ Гран При в Москва, информират от Българската федерация.

Воложанина за първи път участва в категория жени на такъв голям форум. Тя допусна неточности при изпълнение на композициите си, което е нормално с оглед, че за първи път се съревновава с жените.

Българската грация изигра много силен обръч, за който бе оценена с 18.600 точки, на топка получи 17.500, на лента 16.000, а съчетанието ѝ на бухалки бе оценено от съдиите 14.000, след допуснати груби грешки

Така Воложанина натрупа сбор от 66.100 точки, което ѝ отреди петата позиция официалното класиране, където място намериха по една гимнастичка от държава.

Шампион на турнира стана Марина Лобанова от Русия със сбор от 74.400, среброто спечели японката Чисаки Аива със сбор от 69.900, а бронзовият медал завоюва Юлия Евчик от Беларус, която събра сбор от 66.450 т.