Русия победи Сърбия с 3:1 (20:25, 25:21, 25:22, 25:14) в първия мач от група В на волейболния турнир в Пекин.

Както е известно, българският национален отбор е в Група А и ще изиграе първия си мач в 15.00 часа срещу домакините от Китай.

В първия гейм на двубоя блокади на Иван Милкович, Андрея Герия и Боян Янич донесоха преднина на „плавите” 18:12. С два аса на Иван Милкович частта завърши успешно за съседите ни.

През втория гейм обаче ролите се размениха и руснаците, които са едни от главните ни конкуренти за медалите, спечелиха с 25:21.

Огромните руски блокировачи продължиха да доминират на мрежата и през третата част. Максим Михайлов даде преднина на Русия при 8:5, а блоковете на Алексей Кулешов и Михайлов осигуриха преднината на „сборная”.

В четвъртия гейм Русия нямаше никакви проблеми и затвори мача при 25:18 пред 3,100 екзалтирани фенове.