Австралия се класира за полуфиналите на олимпийския турнир по водна топка при жените след драматична победа над Китай с 20:18 (след продължения и дузпи). Световните вицешампионки от Китай, които се класираха за четвъртфиналите без нито една победа в групите, бяха близо до победата в редовното време, но Холи Линкълн-Смит изравни за Австралия 35 секунди преди края за 14:14, с което прати мача в продължение.

В допълнителното време резултатът остана равен - 16:16, а при дузпите австралийските ватерполистки демонстрираха повече хладнокръвие.

Мел Рипон вкара решителния наказателен удар и прати един от фаворитите в турнира - тима на Австралия, на полуфинал.

По-рано днес отборът на Унгария стана първият полуфиналист след победа над Русия с 11:10. Двубоят бе изключително драматичен, като унгарките стигнаха до успеха след гол на Дора Антал минута преди края и поведоха с 11:9.

Русия намали от дузпа чрез Олга Белиева секунди по-късно, а със сирената удар на Белиева бе спасен от вратарката и Унгария се класира за полуфинал.

С по два гола за победителките се отличиха Дора Цигани, Дора Анитал, Хана Киштелеки и Габриела Суч. За Русия четири гола вкара Евгения Иванова.

На полуфиналите Унгария очаква победителя от мача Испания - Великобритания.