Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели бронзов медал на финала с пет обръча от световното първенство, което се провежда в Москва. Момичетата на Илиана Раева се наредиха след представителките на Русия и Италия.
Съчетанието по музика от филма "Принцеса Анастасия" за пореден път предизвика небивал интерес и отлични отзиви, а съответно получи и оценка от 27,100 точки от съдиите, което отреди третото място за грациите ни.
Златото отиде при представителките на домакините – Русия. “Сборная” триумфира с 27,975 точки, а среброто остана при италианките с оценка 27,875 точки.
Старши треньорът Илиана Раева остана доволна от представянето на българските гимнастички в състав Ренета Камберова, Михаела Маевска, Цветелина Найденова, Елена Тодорова, Христиaна Тодорова и Катрин Велкова. Вчера ансамбълът зае пето място с общ сбор от 51,400 точки, но в последния ден от надпреварата младите момичета се представиха повече от добре.
Коментирай