Международният гросмайстор Веселин Топалов /България/ завърши реми с Владимир Крамник /Русия/ в партия от последния, 9-ти кръг на супертурнира по шахмат в норвежкия град Ставангер.

Веселин Топалов, който игра с белите фигури, се съгласи на реми на 60-ия ход със своя стар съперник, а може би и личен неприятел Владимир Крамник. Така Веселин Топалов, който спечели турнира в Ставангер през миналата година, сега завърши на 5-то място с 5 точки.

Победител тази година стана действащият световен шампион Магнус Карлсен /Норвегия/ с 6 точки, следван от Левон Аронян /Армения/ - 5,5 точки, Максим Вашие-Лаграв /Франция/ - 5 точки, Веселин Топалов /България/ - 5 точки, Владимир Крамник /Русия/ - 5 точки.

При равен брой точки в крайното класиране се вземат предвид допълнителни показатели от представянето на шахматистите в турнира./БТА