Венелин Венков загуби още на старта на олимпийското си участие в Пекин, при това допусна да бъде туширан от именития си съперник от Иран.

Българският борец изтегли изключително тежък жребий, който определи още в първия кръг представителят ни в категория до 55 килограма в класическия стил да се изправи срещу световния шампион от последните три години Хамит Сориян.

Иранецът се справи бързо с Венелин Венков и го победи само за 1,32 минути с туш и 5:0 точки, което бе достатъчно, за да не се стига до втора част.

Българинът отпадна от олимпийския турнир в Пекин, след като иранецът Хамид Сориян загуби четвъртфиналната си среща. Ако иранецът бе продължил напред, можеше да изтегли Венков на репешажите, но в крайна сметка участието на нашия борец в Китай приключи злощастно.