Мирослав Шмидт спечели бронзов медал от турнира на световните надежди по тенис на маса на ITF, който се проведе във френския град Хеннебонт.

Шмидт участва в петдневен лагер с двуразови тренировки заедно с най-добрите в света в неговата възраст, който приключи с турнир в последните 2 дни.

Мирко завърши груповата фаза с 6 победи и две загуби, като се нареди на второ място от 10 състезатели в групата. В основната схема в първия Шмидт беше поставен и почива, а на четвъртфинала спечели срещу авмериканеца Кеф Норани с 3:2 гейма в изключително драматичен мач.

На полуфинала Мирослав се изправи  срещу шампиона на турнира Данило Фасо от Италия и загуби с 0:3 гейма, а в малкия финал допусна загуба от колумбиеца Емануле Оталваро с 2:3 гейма. Според регламента Шмидт и съперника му бяха наградени с бронзови медали.