Топатлетката ни Ваня Стамболова продължи и в Шчечин (Полша) отличното си представяне през сезона на 400 метра с препятствия.

Родената във Варна атлетка водеше през цялото време на дистанцията на 57-ия мемориал "Януш Кусочински" от сериите Премиум и финишира първа с 54,73 секунди. За успеха Ваня заслужи чек за 1800 евро.

На същия турнир покрилият преди седмица Б норматив в скока на височина за световното в Даегу и за олимпиадата в Лондон 2012 Виктор Нинов записа поредното си силно представяне на международно състезание. Талантливият български атлет зае престижното второ място, като в най-добрия си опит постигна 223 см. За класирането си Нинов получи премия от 1400 евро.

Със сребро остана и световния шампион Ярослав Рибаков (Рус). Победител в състезанието стана Дмитри Демянюк (Укр) с 226 см. На същия турнир Инна Ефтимова взе бронзовия медал на 100 м и премия от 900 евро. Спринтьорката финишира на финала с личен рекорд за сезона от 11,38 секунди. Първа е еврошампионката на 60 м Олесия Пов (Укр) с 11,28 секунди.