Българската атлетка Ваня Стамболова завърши на шесто място на 400 метра с препятствия на Световното първенство по лека атлетика в Дегу, Република Корея.

Състезателката на Георги Димитров показа в изминалите серии, че има голям запас от сили и може да се бори за медал, но в крайна сметка записа време от 54,23 секунди.

Въпреки всичко това е най-доброто представяне на български състезател в тази дисциплина на шампионат на планетата. Стамболова не показа бързи реакции на старта, след това удари осмо препятствие и залитна, което наруши ритъма й.

Победителка на 400 метра с препятствия стана Лашинда Димъс с резултата 52,47. След нея се наредиха Мелани Уокър от Ямайка 52,73 и Наталия Антюх от Русия.

По този начин приключи участието на България на шампионата в Република Корея, като единствено Ваня Стамболова и Ивет Лалова стигнаха до финали на шампионата на планетата. Лалова завърши седма на 100 метра.