Италианката с български корени Ванеса Ферари и Лариса Андреа Йордаке от Румъния разделиха първото място във финала на земя на европейското първенство по спортна гимнастика, което завърши днес в "Арена Армеец" в София.

Двете получиха еднакви оценки от по 14.800 точки. Трета завърши Джулия Щайнгрубер (Швейцария) с 14.500 точки. На смесена успоредка шампионка стана Ребека Дауни (Вeликобритания) с 15.500 точки. Втора е Алия Мустафина (Русия) с 15.266 точки, а трета - Дария Спиридонова (Русия) с 14.966 точки.

Джулия Щайнгрубер (Швейцария) спечели златото на прескок с 14.666 точки. Среброто остана за Анна Павлова (Азербайджан) с 14.583 точки, а бронзовото отличие взе Лариса Андреа Йордаке от Румъния с 14.533 точки.

На греда триумфира Мария Харенкова (Русия) с 14.933 точки. Втора и трета се наредиха съответно Йордаке с 14.800 точки и Алия Мустафина с 14.733 точки.

С това европейското първенство за жени и девойки завърши, а следващата седмица предстои това за мъже и младежи.