Състезателят по вдигане на тежести Владимир Урумов бе избран за спортист на Варна за месец октомври. В анкетата на СИА-ДКС за младия талант гласуваха 15 спортни журналисти.

Варненецът Владимир Урумов стана Европейски шампион по вдигане на тежести през изминалия месец. Това е втора титла за варненския състезател на “Черно море”. Преди това той грабната европейската титла в Италия за кадети, а сега стана шампион на Стария континент за младежи до 20 години на първенството в Санта Крус де Тенерифе /Исп/. Урумов спечели отличието в категория до 56 кг, след като постигна двубой от 238 кг. – 109 в изхвърлянето и 129 в изтласкването. Негов личен треньор е Живко Томов. Владимир Урумов е изключителен талант. Той дебютира при мъжете с 6-о място в кат. до 62 кг на ЕП през април.

За отбор на месец октомври с 18 гласа бе избран БК Черно море Еврохолд (мъже). За възпитаниците на Спас Натов гласовете си дадоха 18 спортни журналисти.