Американският спринтьор Уолтър Дикс ще има възможност да се изправи на два пъти срещу Юсейн Болт по време на световното първенство по лека атлетика в Южна Корея през август.

Дикс, двоен бронзов медалист на 100 и 200 метра от Олимпиадата в Пекин през 2008 година, спечели в бягането на 200 метра по време на първенството на САЩ, което е и квалификация за световното първенство и дублира успеха си, след като в петък бе най-бърз и в спринта на 100 метра. Дикс финишира в по-дългата дистанция за 19,95 секунди.

„Не отивам в Корея да губя. Юсейн Болт, Асафа Пауъл - който и да е там, искам да спечеля”, каза Дикс, който стана първият американски лекоатлет с дубъл на 100 и 200 метра на шампионата на САЩ след Тайсън Гей през 2007 година.

Шалонда Соломон поднесе изненада в бягането на 200 метра при жените, побеждавайки фаворитката Кармелита Джетър. Соломон спечели бягането с 22,15 секунди, което е най-добро постижение за сезона. Джетър остана втора на 8 стотни.