Марк Уилямс се класира за полуфиналите на тазгодишното издание на престижния турнир по снукър Мастърс, след като елиминира своя голям съперник през годините Джон Хигинс с 6-5.

Срещата бе решена от последен 11-и фрейм, в който трикратният световен шампион наниза брейк от 91 точки за победата. Преди това Хигинс дръпна с 2-0, след като откри сблъсъка пред екзалтираната публика в „Алекзандра Палас“.

Уилямс отвърна подобаващо на предизвикателството, като първо възстанови паритета до почивката, а след 15-минутния интервал осъществи и пълен обрат. Престрелката между двамата продължи до самия край, когато уелсецът направи страхотна серия, с която приключи нещата в своя полза.

В спор за място на финала той ще се изправи срещу Нийл Робъртсън, който се реваншира за загубата си от Рони О‘Съливан във финала на Световната Гран При с успех с 6-4 над седемкратния шампион.