Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели общо три сребърни медала във втория турнир за сезона от сериите Гран При по художествена гимнастика в израелския град Холон. Митева, която снощи стана втора в многобоя, днес се нареди втора във финалите на обръч и на топка, информира БТА.

На бухалки и лента тя остана без медал, извън първата тройка, но все още няма официални резултати.

Днес за изпълнението си на обръч българката получи 17.317 точки, на топка 17.217 точки, на бухалки 17.100 точки и на лента - 16.833 точки. Вчера в многобоя Митева събра сбор от 66.817 точки (16.867 на обръч, 17.250 на топка, 16.600 на бухалки и 16.100 на лента).

Победителка в многобоя е Маргарита Мамун (Русия) с 69.950 точки, а трета е Виктория Филановски (Израел) с 66.450 точки. Силвия Митева раздели второто място на обръч с Мамун в днешния финал, който спечели Мелитина Станюта от Беларус. На топка първа е Александра Меркулова (Русия), пред Силвия Митева и Мамун. На бухалки спечели Алина Максименко (Беларус), а на лента Мария Титова (Русия).

В съпътстващия турнир българката Симона Дянкова се нареди пета в крайното класиране.