Три първи места завоюваха българските отбори по естетическа групова гимнастика, взели участие в големия международен турнир в Будапеща „Грация къп“, съпътстващ етапа от Световната купа при жените и девойките.

Златото завоюваха момичетата във възрастовите групи 8-10 г. и 12-14 г. на Теа Денс Елин Пелин, водени от треньорите Теодора Граматикова и Преслава Вулова. Златните медали спечели и отборът на Академик Сф с треньори Десислава Минева и Гинка Георгиева в категорията 10-12 г.

Още един български тим – Диляна Прима от Пазарджик, се представи добре и зае 4-ото място сред момичетата 10-12 г.

Родните грации се пребориха в унгарската столица с конкуренцията на представителките на останалите водещи сили в света в този спорт – Русия, Финландия, Естония и общо с тимовете от 12 страни.