Отборите на Норвегия, Румъния и Германия си осигуриха място на четвъртфиналите на световното първенство по хандбал за жени, което се провежда във Франция.

В най-интересния мач за деня европейският шампион Норвегия победи защитаващия титлата си Русия с 22:21 (7:9) и оглави класирането в първа група с пълен актив от 3 победи. За скандинавките с по 5 гола се отличиха Елзе-Марте Либек и Катя Ниберг, а за "Сборная" също пет попадения реализира Елена Поленова.

Африканският шампион Ангола продължи със силното си представяне и след успех с 34:28 (16:16) над Хърватия почти си осигури място на четвъртфиналите. Марселина Киала вкара 9 гола за анголския тим, а Наир Алмейда добави 8. За хърватките Свитлана Пашичник реализира 13 попадения, но това не беше достатъчно. Домакинът Франция, бронзов медалист от последното световно първенство, също запази шансове да продължи напред след 29:23 (12:11) над Македония.

Във втора група лидер с пълен актив от 6 точки остана световният вицешампион Румъния след убедителен успех над Испания с 32:19 (19:6) Равенството 30:30 (14:17) на Германия с Унгария беше достатъчно да осигури мястото на Бундестима на четвъртфиналите. Република Корея също запази надежди да продължи борбата за медалите след 37:33 (20:19) над Полша.