Бившият световен шампион по шахмат Веселин Топалов /България/ се класира на 4-то място в общото класиране на шахматния турнир Амбър, който завърши тази вечер в Ница.

В последния, 11-ти кръг Веселин Топалов завърши наравно минимача си с Василий Иванчук /Украйна/. В партията блинд /без да се гледа шахматната дъска/ Веселин Топалов победи с белите фигури Василий Иванчук.

В партията по ускорен шахмат обаче Веселин Топалов загуби с черните фигури от украинския гросмайстор. Така минимачът Веселин Топалов - Василий Иванчук завърши без победител - 1:1 точки.

Победител в турнира Амбър стана Левон Аронян /Армения/ с 14,5 точки. Четирима гросмайстори - Веселин Топалов, Владимир Крамник /Русия/, Петер Леко /Унгария/ и Магнус Карлсен /Норвегия/, събраха по 12 точки в крайното класиране /общо от партиите блинд и ускорен шахмат/.

Но по-допълнителни показатели Владимир Крамник е на 2-ро място, Петер Леко е на 3-то място, Веселин Топалов е на 4-то място, а Магнус Карлсен - на 5-то място.