Представителите на Испания Алваро Мартин и Мария Перес спечелиха титлите при мъжете и при жените на 20 километра спортно ходене на европейското първенство по лека атлетика в Берлин.

24-годишният Мартин измина трасето за 1:20.42 часа, което е негов личен рекорд за сезона. Сребърното отличие стана притежание на друг испанец Диего Гарсия Карера с 1:20.48 часа.
Трети завърши Василий Мизинов (Русия) с 1:20.50 часа.

При жените Мария Перес триумфира с рекорд на шампионатите - 1:26.36 часа. Втора се класира Анежка Драхотова (Чехия) с 1:27.03 часа, а трета е Антонела Палмизано (Италия) с 1:27.30.

Състезанието при жените беше отложено два пъти и започна час по-късно заради силна миризма на газ в една от секциите на пистата. Аварийната служба бързо е отстранила повредата, съобщиха организаторите.