Френският тим Иси льо Мулино, в който играят българките Стефани Стоева и Габриела Стоева, се класира за полуфиналите на световното клубно първенство по бадминтон в Полша.

Отборът, който е шампион в Европа за миналата година, победи на четвъртфиналите с 3:1 Сувалки (Полша).

В този двубой Стефани Стоева загуби срещата си на сингъл от Феби Ангуни с 23:21, 21:17 за 34 минути. Френският тим стигна до третата си победа след четвъртия двубой, затова българките не играха на двойки.

В първите си два мача от група 1 Иси льо Мулино постигна успехи с 4:1 срещу Локомотив Кошице (Словакия) и с 5:0 срещу Мос (Норвегия).

В първата среща Стефани Стоева спечели на сингъл, след което победи и на двойки със сестра си, а във втория мач Габриела Стоева игра на смесени двойки, а Стефани Стоева на двойки жени заедно с Одри Фонтен./БТА