Отборът на Гонг получи наградата си за есенен първенец в Макдоналдс Медийна лига. „Черните пантери” взеха специален плакет и други награди от организаторите минути преди двубоя с 24 часа.

След церемонията двата отбора изиграха напрегнат, изнервен и меко казано груб мач. Срещата бе белязана от спорно съдийство и два червени картона.

Гонг изоставеше в резултата, след като противникът реализира от странна дузпа. Последва изравняване отново от наказателен удар, вкаран майсторски от Иван Иванов. Същият футболист на „черните пантери” даде аванс на тима след почивката, но секунди по късно опонентът оформи крайното 2:2.

Ремито с този съперник минава за добра поличба. Двата състава завъртяха хикс и в първия мач от сезона, а после Гонг спечели първия дял на шампионата.

Нашите момчета бяха без две от основните фигури Ясен Гинев и Краси Илиев, но останалите се постараха да компенсират тяхната липса. През второто полувреме вратарят Веско Вълчев бе изгонен, тъй като игра с ръка извън наказателното поле. Мястото му бе заето от Иво Йовчев, който показа, че тази роля не му е чужда.