Тезджан Наимова се нареди седма в спринта на 100 метра на заключителния турнир от Златната лига по лека атлетика, който се проведе в Берлин.

Българката пресече финалната линия с време 11,43 секунди. Първа финишира американката Кармелита Джетър с 11,15 секунди. Втора завърши друга американка Лорин Уилямс с 11,24. Същия резултат записа и европейската рекордьорка Кристин Арон (Франция), но фотофинишът й определи третото място.

Пред Тезджан завършиха още Микеле Барбър (САЩ), Шери-Ан Брукс (Ямайка) и Чандра Стъръп (Бахами).

Преди два дни спринтьорката ни остана на осма позиция в същата дисциплина на петия турнир от веригата Златната лига в Брюксел, като записа време 11,37 секунди, а първа завърши световната шампионка от Осака 2007 Вероника Кембъл. Атлетката от Ямайка не взе участие в надпреварата в Германия.