Един последен изстрел в осмицата раздели Спортния талант на „Еврофутбол“ Таня Звискова от класиране на финал в дисциплината 3 х 20 изстрела с малокалибрена пушка на Европейското първенство по спортна стрелба в Баку (Азербайджан). 23-годишната пловдивчанка събра сбор от 575 точки в квалификациите, което не й бе достатъчно за влизане в сред най-добрите. Другите български представителки са Янина Станчева с 35-то място и Нели Танева с 50-то.

Спортните ни таланти в плуването – Иван Алмаджиев и Тодор Тодоров участват на Европейския младежки олимпийски фествал, който се провежда в Гьор, Унгария. В сряда Тодор Тодоров финишира за 2:15.44 мин на 200 м съчетано и се нареди на 35-та позиция. Другият българин в дисциплината Атанас Аврамов е 26-ти с 2:11.85 мин. Днес Иван Алмаджиев ще стартира на 100 м свободен стил, а в петък Тодор ще участва на 200 м бътерфлай.

В първия ден 16-годишният бургазлия завърши на 27-мо място на 200 м свободен стил с 1:57.43 мин, а на 100 м бътерфлай бе 36-ти с 58.92 сек. Във втората дисциплина Иван Алмаджиев постигна 58.06 сек и е 32-и, а на 50 метра св. стил 16-годишният пловдивчанин финишира за 24.60 сек и зае 28-о място. Тогава мъжката ни щафета на 4х100 м св. стил са 13-ти с 3:36.98 мин.

За съжаление Михаела Кафтанова отпадна на Европейското лично първенство до 18 год. в Клостерс (Швейцария) след загуба с 0-2 сета от Данай Петроула от Гърция. Така надеждите ни за добро представяне са насочени само към турнирите по двойки. При юношите съперници на Симон-Антъни Иванов и Леонид Шейнгезихт ще бъдат поставените под №15 Бутулия и Миладинович от (Сърбия). При девойките Топалова и Кафтанова ще играят срещу поставените под №10 сръбкини Божович и Данилович.