Зерсенай Тадесе спечели световната шампионска титла по полумаратон за мъже в надпреварата, която се проведе в Каварна. Атлетът от Еритрея пробяга дистанция за 1.00:19 часа и за пети път е най-бързия бегач на планетата.

До петия километър на трасето в Каварна победителят бягаше в пакет с първата група, но по указание на треньора увеличи скоростта, пое водачеството и не го изтърва до финала. Втори завърши Дереса Шимса от Етиопия с време 1.00:51 часа, трети - кениецът Джон Мванганги с 1.01:11 часа.

Считаният за фаворит Елиуд Кипчоге от Кения завърши на шесто място с време 1.01:52 часа след други двама кенийци – Пиос Кироп (1:01:11 ч) и Стефнен Кибет (1.01:40).

В отборното класиране титлата спечелиха атлетите от Кения, втори е отборът на Еритрея, трети - на Етиопия.