Джудистката Бетина Темелкова оглави класацията за най-добър спортист на годината в Сливен. Състезателката от спортна академия "Ставен" завоюва куп отличия през изминалата година, сред които 3-о място на световното първенство за девойки старша възраст до 18 години в Маями, 5-о място на европейско първенство за девойки старша възраст в Естония и 2-о място на младежкия олимпийски фестивал в Холандия.

Подгласници на победителката станаха състезателят по джудо и самбо Мартин Иванов, сребърен медалист от световното първенство по самбо в категория до 68 килограма и Даниела Пандова, пета на европейското първенство по вдигане на тежести за девойки.

Десетката в престижната класация допълват Радослава Мавродиева /лека атлетика/, Божидар Темелков /самбо/, Натали Сосерова /самбо/, Кремена Петрова /борба/, Мариян Ганев /борба/, Алиосман Салиев /скокове на батут/ и Антон Въндев /карате/.

Приза треньор на годината спечели личният треньор на Бетина Темелкова - Стоян Димитров.

За най- добър отбор на годината бе отличен волейболният "Сливен Волей". Победителите бяха наградени от кмета на града Кольо Милев.