Успешно завърши Гран при България в Плевен, което беще втори кръг от Европейския шампионат Супермото, трети кръг от Източноевропейския шампионат на писта, както и втори кръг от националния шампионат по автомобилизъм на писта – затворен маршрут.

Много емоции хубаво време предложи на зрителите този уикенд трасето Долна Митрополия край Плевен, където 80 мотоциклетисти и 35 автомобилни състезатели мериха сили помежду си в различните класове.

В Европейския шампионат Супермото в клас SM Open победител стана Александър Георгиев (КТМ), който спечели и двата манша. Втори се нареди Янко Ташев (Хонда), а трети остана румънецът Влад Неага (ТМ).

В SM-S3 първи е Асрин Роди Пак от Турция, пред Борислав Стоименов (КТМ) и Ивелин Манев (Сузуки).

В SM65 Андреас Хофлер Австрия спечели и двата манша. Втори остана Кристиан Иванов (КТМ), а трети е представителят на Турция Ата Кахвечоглу.

В SM85 шампион Кан Ончу (Турция). Роденият през 2003 година състезател беше най-бърз и в двата манша, като зрителите очакваха победа на българина Хакан Халми (КТМ), но нашият състезател остана втори в крайното класиране и прибави 40 точки в своя актив.

В шампионата на писта в клас SBKS 600 първи е Пламен Петров (Кавазаки). Втори е Далибор Милетич (Ямаха), а трети Спас Панев (Сузуки). От стартирали 15 състезатели в този клас, на 6-та позиция се класира единствената дама Мария Раева (Ямаха).

В клас SBKS 1000 триумфира Ненко Стаменов (БМВ), който направи и най-бързата обиколка в днешното състезание – 1:38.245 мин. Втори е Драган Станкович от Сърбия, а трети Петър Тодоров (Хонда).

В клас Superstock 1000 победител е Красен Кънчев (БМВ). След него останаха Велислав Марков (Кавазаки) и Димитър Митов (Сузуки).

При автомобилистите в клас „Спорт” шампион стана Ерменко Ерменков (Ситроен Саксо). В клас „Туринг” пръв е Ангел Григорчев (Рено Клио). В най-интересния клас „Макси” Илия Царски отпадна във втората обиколка, а шампион стана Константин Маршавелов (Мицобиши Лансер Ево 9). Победителят от предишния кръг Пламен Камбуров остана втори, а трети се нареди Румен Дунев.

Околко 4000 зрители имаше на трибуните по време на състезателния уикенд, които станаха останаха доволни от атрактивните състезания с мотоциклети и автомобили. Сред зрителите се открои бившият румънски футболен национал Флорентин Петре, който изгледа всички състезания в неделния ден.

На Световния шампионат по мотокрос в Италия Петър Петров (Ямаха) се нареди 9-ти в крайното подреждане в клас МХ2. На Световния шампионат по Супермото в Чехия Ангел Караньотов завърши 8-ми и е на 7-ма позиция в генералното класиране към момента. Мартин Чой се класира 2-ри в поредния кръг на шампионата „Алпе Адрия”, който се проведе в Хърватия.