Гросмайстор Антоанета Стефанова завърши на 14-о място световното първенство по ускорен шахмат, което се провежда в Москва. Българката спечели общо 8 точки и остана само на една от шампионката Тинцзе Лей (Китай). Стефанова започна последния ден от турнира по ускорен шахмат с поражение срещу бронзовата медалистка Екатерина Аталък (Турция) с белите фигури, но останалата част бе феноменална за българката. Тя победи Алина Бивол (Русия) и Юлия Осмак (Украйна) с черните, както и Бибисара Асаубаева (Казахстан) с белите, преди да завърши реми с Катерина Лагно (Русия) в партия от последния 12-и рунд.

Така Стефанова спечели 8.0 точки и остана само на една от Лей, Хумпи Конеру (Индия) и Аталик. Действащият световен шампион в класическия шахмат Магнус Карлсен (Норвегия) спечели турнира при мъжете с 11 точки от 14 партии. Зад него завършиха Хикару Накамура (САЩ), Владислав Артьомиев (Русия) и други. Това е трета световна титла по ускорен шахмат за Карлсен, който има и четири на блиц. Тазгодишното издание на този турнир започва утре, 29-и декември, отново в Москва. /БТА