Бившата световна шампионка Антоанета Стефанова продължава без загуба след изиграването на три кръга от силния шахматен турнир Гибтелеком Мастърс в Гибралтар.

Досега Ети записа две победи и едно реми и има 2,5 точки. С пълен актив от три точки са трима гросмайстори - Лоран Фресине, Майкъл Адамс и Ян Густафсон.

Днес Стефанова ще има трудната задача да спечели поне половин точка с черните фигури срещу шахматиста с най-висок кофеициент ЕЛО в турнира - Етиен Бакро от Франция.

От другите български представител Иван Чепаринов има две точки, Ива Виденова 1,5 т., Стоян Иванов - една точка.

Миналата година Ети Стефанова се представи отлично в Гибралтар и финишира на 10-а позиция в крайното класиране на турнира с награден фонд 100 000 паунда. Тази година, въпреки световната финансова криза призовият фонд е увеличен на 112 500 паунда, като победителят ще получи 15 000, вторият - 10 000, третият - 7 000 паунда.