Стефани Стоева спечели две титли на държавния личен шампионат за мъже и жени по бадминтон, който завърши в зала "Европа" в София.

На финала на сингъл жени Стефани Стоева (БСК Пазарджик) победи втората поставена Мария Мицова (БК Анета Янева-НСА, София) с 20:22, 21:18, 21:15 в изключително равностоен двубой.
Стоева поведе в началото на мача, след което се игра точка за точка. Мицова за първи път взе аванс в резултата за 20:19, след което с още две точки приключи първата част.

Във втория гейм Мицова поведе с 3:1, но в средата на частта съперничката й направи серия от 7:0 и направи 15:8. Втората в схемата намали изоставането си на 18:19, но с две поредни точки Стоева изравни геймовете.

В третата част Мицова водеше с 4:0, след което Стоева взе 6 поредни точки и до края на двубоя имаше предимство в резултата.

На смесени двойки шампиони станаха Алекс Влаар (БК Левски Люлин) и Мицова, които на финала победиха водачите в схемата Филип Шишов (СКБ Академик София)/Габриела Стоева (БСК Пазарджик) с 21:17, 21:17 за 29 минути.

На жени двойки европейските шампионки от Уелва 2018 и номер 1 в схемата Габриела Стоева и Стефани Стоева (БСК Пазарджик) очаквано постигнаха лесен успех на финала срещу номер 2 Мария Делчева и Мила Иванова (СКБ Стара Загора) с 21:6, 21:8 за 25 минути.

Златото на сингъл мъже спечели номер 2 Даниел Николов (Виктори БК София), който победи в спора за титлата Пейо Бойчинов (БК Хасково) 21:12, 21:14 за 29 минути.

Вторите поставени Иван Русев (БК ВИАС София) и Димитър Янакиев (БК Левски Люин София) станаха шампиони на двойки мъже след успех над номер 1 Пейо Бойчинов и Иван Панев (БК Хасково) с 21:16, 21:15 за 28 минути.