Днес (5 септември) стартира финалният кръг от Държавното първенство по плажен футбол в к.к. Албена. Първата среща започна с голяма изненада за временните лидери в класирането ФК „Тича Хьорман” Варна. Те загубиха с 2:4 от полицейския отбор на ФК „Спортна асоциация- МВР”, в който се включиха бившите национали Чавдар Атанасов, Валентин Найденов и играещият треньор Йвайло Йотов – Кемпеса.

Русенският тим на ФК „Миринекс” също понесоха загуба в първата си среща от дебютантите тази година ФК „Варненски момчета” с 3:4. След драматичен двубой отборът на ФК „Академика Микс” прекъсна шансовете на полицейския отбор да спечели финалния турнир, като го преодоля с 9:6 голова разлика.

Мачовете продължават по програма със срещи от група Б. Утре от 10:00ч. срещите продължават, като финалът ще се проведе от 12:00 ч., а президентът на БФС Борислав Михайлов ще връчи купата на шампиона.