Станка Златева ще защитава европейската си титла, след като се класира за финала в категория до 72кг. на шампионата на Стария континент по борба. Действащата световната шампионка победи на полуфинала сребърната медалистка от Олимпиадата в Атина Гюзел Манурова от Русия с туш във втората част.

В първата част Златева спечели с 4:3, а само минута и 29 секунди й бяха необходими да тушира съперничката си във втората част.

По пътя към финала българската шампионка отстрани двукратната европейска шампионка Анита Шатцле (Германия), а на четвъртфинал се справи с Джени Франсон.

За златото Златева ще се бори със Светлана Саенко (Украйна) в повторение на миналогодишния финал на Европейското първенство в Москва. Тогава Златева стана първата българка, носителка на евротитла.

Финалът е след 19 часа в Зимния дворец в София.

Теодора Димитрова нямаше късмет и не получи шанс да отиде на репешаж, тъй като победилата я Яна Василенко (Украйна) загуби на полуфинал.