Мария Оряшкова спечели сребърен медал при най-тежките - категория до 80 килограма, на Световното първенство по самбо в чешката столица Прага. На финала Оряшкова загуби от украинката Наталия Смайл и зае второ място.

По-рано през деня Стефан Шопов донесе втори бронзов медал за България, след като зае трето място в категория до 68 килограма. Ден по-рано пък Елица Ръжева Ръжева спечели бронзово отличие в категория до 56 килограма.

Световната и европейска шампионка Снежина Василева остана пета в категория до 52 килограма при жените. Също пети са Костадин Табаков в категория до 57 килограма и Костадин Топалов в категория до 62 килограма.

Така България се връща от Прага с три медала - един сребърен и два бронзови. В шампионата на планетата участваха рекорден брой състезатели - 780 от 45 страни.

Утре започва световното първенство по бойно самбо, в което ще се състезават седем българи.