Спортният талант на „Еврофутбол“ Митко Ценов завоюва сребърния медал при младежите до 23 г. на Европейското първенство по крос кънтри в Белград в неделя (08.12.2013 г.). Той пробяга 8-километровото трасе за 24:07 мин. С 5 сек. по-бърз от него бе белгиеца Питър-Ян Ханес, а трети остана представителят на домакините Неманя Царевич, който финишира една секунда след българина.

Сребърният медал е второто подобно отличие за Ценов от този форум – преди година той грабна същия приз в Будапеща.

Митко не скри доволството си от представянето си на европейското първенство и сподели, че това е най-важното му отличие за сезона. Той заяви, че приема успеха си като своеобразен реванш за декласирането му на Европейското първенство до 23 г. в дисциплината 3000 м с препятствия през юли тази година. Догодина той се надява да спечели първото място при домакинството на България на Европейското по крос кънтри.