Спас Бухалов зае призовото трето място в овчарския скок на международния турнир по лека атлетика Moscow open.

В първия си старт за летния сезон националният рекордьор преодоля 5,65 метра, след което не успя три пъти на 5,75 метра.

Победител с 5,80 метра е представителят на домакините Сергей Кучеряню. Втори с 5,65 метра е друг руснак - Евгени Лукяненко.

Следващият старт на Бухалов ще е по време на Държавното индивидуално първенство, което ще се проведе на 14 и 15 юни на стадион "Васил Левски".

"Много съм доволен от старта на сезона на Спас Бухалов. Надявам се това да е най-силният му сезон и най-после да разкрие големия си потенциал и то точно на Олимпийските игри", коментира президентът на Българската федерация по лека атлетика Добромир Карамаринов пред БТА.

На същия турнир Тезджан Наимова зае седмо място в спринта на 200 метра. Наимова, която все още не е възстановена от контузия в крака, постигна скромните за нейните възможности 23,72 секунди.

Победителка с 22,48 секунди е рускинята Анастасия Капачинская.