Състезателят по ски-бягане Сергей Устюгов и лекоатлетката Мария Кучина-Ласицкене бяха определени за спортист и спортистка на Русия за 2017 година.

Устюгов спечели пет медала на Световното първенство по ски-бягане в Лахти в края на февруари и началото на март, включително и титлите в отборния спринт и в скиатлона на 30 километра.

Той също така триумфира в 11-ото издание на многоетапното състезание "Тур дьо Ски" от Световната купа през януари.

Кучина-Ласицкене пък стана световна шампионка в скока на височина и триумфира с трофея в дисциплината в Диамантената лига, след като спечели всички състезания, в които участва през сезона.

Победителите бяха определени от специален панел на Руското министерство на спорта, съставен от бивши спортисти и специалисти./БТА