Българската грация Силвия Митева спечели сребърния медал в многобоя на международния турнир по художествена гимнастика за приз "Жулиета Шишманова". Надпреварата се провежда в бургаската зала „Младост”, като турнирът е шестия кръг от веригата Гран При и е с награден фонд 18 000 евро.

След първия състезателен ден, очаквано първа след изпълненията на въже, обръч, топка и лента в многобоя, лидерска позиция зае рускинята Даря Кондакова с общ сбор 107,375 точки. Втора е примата ни в родната гимнастика Силвия Митева -

106.850 точки. На трето място Ирина Ризенсон (Израел) - 104,575 точки, информира БТА. По-нататък в класирането следват: Нета Ривкин (Израел) - 104,275 точки, Каролин Вебер (Австрия) - 102,225 точки и Моника Минчева (България) - 101, 425 точки.

На седмо място е друга българка - Филипа Сидерова със 101,125 точки, а на осмо място - Йоана Митрош (Полша) - 98,825 точки.

В неделя от 15.00 ч. са финалите на отделните уреди.

22 са грациите, които ще си оспорват медалите, като в последния момент не пристигна представителката на Узбекистан Юлия Просимова. Като фаворитка за първите места, за които се полага премия от по 1100 евро, ще бъде рускинята Даря Кондакова, която е трета по сила в своята страна.