Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева стартира отлично новия олимпийски сезон. На турнира Гран При в руската столица Москва българката завърши пета в многобоя при първото си състезание за 2012-та година като пред нея се класираха само четири рускини.

Митева събра сбор от 109.725 точки като получи оценки 27.300 точки на обръч, 27.025 точки на топка, 27.850 точки на бухалки и 27.550 точки на лента.

Силвия Митева се класира за четирите финала утре като в тях по регламент имат право да участват само по две гимнастички от държава.

Победителка в квалификацията за Гран При е Дария Кондакова със 114.750 точки, пред олимпийската и трикратка световна шампионка Евгения Канаева със 114.200 точки, Дария Дмитриева със 112.800 точки ии Александра Меркулова със 111.050 точки. След Митева са Мелитина Станюта от Беларус, Аля Гараева от Азербайджан, Нета Ривкин (Израел) и други.

В същия турнир в отборното състезание при девойките България в състав Радина Филипова и Женина Трашлиева зае четвърто място със сбор от 94.200 точки, а победител е Русия със 105.625 точки.

Днес състезанието завършва с финалите на отделните уреди.