Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева спечели сребърен медал на лента на турнира от Гран при сериите по художествена гимнастика, който се проведе в Бърно. Грацията ни се качи на почетната стълбичка на този уред с оценка 18.050 точки.

Силвия Митева зае пето място на обръч със 17.550 точки. На бухалки българката остана шеста, а топка – осма.

Вчера националката ни остана в подножието на медалите, след като раздели четвъртото място в многобоя с представителката на Израел - Виктория Филановски.

Маргарита Мамун от Русия спечели финалите на топка и лента, а сънародничката й Дария Сватковская взе златото на обръч и бухалки.

Българският тим завърши надпреварата с четири сребърни медала. Освен този на Силвия Митева, страната ни спечели отличие при девойките. Ерика Зафирова зае второ място на финалите на обръч, топка и бухалки.