Най-добрата българската гимнастичка Силвия Митева от клуб „Левски Илиана“ спечели многобоя при жените на държавното първенство, категория Елит по художествена гимнастика, което се провежда в столичната зала „Универсиада“.

Митева събра сбор за четирите си съчетания от 112.950 точки. Втора се класира Жулиета Канталупи (Левски) със 107.200 точки, а трета - Мария Матева (Олимпия 74, Бургас) със 103.100 точки.

В топ 6 са още Сара Стайкова (Левски Триадица) с 98.975 точки, Биляна Проданова (ЦСКА) с 98.450 точки и Невяна Владинова (Левски) с 95.925 точки.

При девойките старша възраст златото в многобоя спечели Жанина Трашлиева (Черноморец, Бургас) с 98.050 точки, следвана от Радина Филипова (Чар ДКС, Варна) с 94.800 точки и Симона Иванова (Грация, Варна) с 93.375 точки.

При девойките младша възраст златните медали във финалите и на четирите уреда завоюва Боряна Калейн (Левски Триадица), която получи оценки 23.350 точки на съчетание без уред, 22.750 точки на въже, 24.000 точки на обръч и 23.950 точки на топка.

Държавното първенство завършва в 15.30 часа, като в момента се провеждат финалите при девойките старша възраст и при жените.