Най-добрата българска гимнастичка Силвия Митева завърши на десето място в многобоя на турнира за Световната купа по художествена гимнастика, категория В в италианския град Песаро.

Българката събра сбор от 108.575 точки. Във втория ден на многобоя тя игра на бухалки и лента. На лента се представи силно и е с шеста оценка от 27.800 точки. Тя се класира и за финала на този уред по-късно днес. На бухалки обаче остана извън финала, след като направи грешки и е с едва 24-та оценка от 25.600 точки.

В първия ден на турнира Митева получи девета оценка на обръч 27.575 точки и осма оценка на топка - 27.600 точки и също е на финал на тези два уреда.

Другата българка Мария Матева е 27-ма в многобоя със сбор от 100.675 точки. Тя получи оценки 24.975 точки на обръч, 25.650 точки на топка, 24.675 точки на бухалки и 25.375 точки на лента.

Първа е олимпийската и трикратна световна шампионка Евгения Канаева със 116.225 точки, следвана от сънародничките си Дария Кондакова със 114.775 точки и Дария Димитриева със 114.725 точки.

В класирането по-надолу са Нета Ривкин (Израел), Любов Чаркашина (Беларус), Аля Гараева (Азербайджан) и други. В състезанието при жените участват повече от 45 гимнастички.

При ансамблите в многобоя титлата спечели Русия с 55.800 точки, пред Италия с 55.450 точки и Беларус с 55.025 точки.

Днес състезанието продължава с финалите на отделните уреди. От 11.00 до 13.00 часа българско време са финалите при девойките, където ще участват три българки, от 16.00 до 18.20 часа са финалите при жените, където ще играе Силвия Митева, а състезанието завършва с финалите при ансамблите.