Шестима от общо 19-те български боксьори достигнаха до финалните битки на 59-тото издание на международния боксов турнир Странджа.

Голямото шоу на публиката поднесоха Кубрат Пулев при най-тежките и Борис Георгиев в категория до 64 килограма.

Кобрата показа нагледно на своя гръцки противник какво значи да изчезнеш за 60 секунди, като за по-малко от минути и половина записа 15 безответни точки, което принуди съдиите да прекратят мача.

Двукратният носител на купа Странджа Борис Георгиев изнесе поредния си танц на ринга и в средата на втория рунд поведе с 21:1 точки на украинеца Квиатко и двубоя бе прекратен поради явно превъзходство на българина.

Победи на 1/2-финалите записаха още Евгени Борисов (69 кг), Младен Манев (75 кг). Настоящият носител на купата Алексей Шайдулин спечели без бой след като противникът му Боян Александров поради лекарска забрана не се качи на ринга.

Място на финала още в първия ден жребият отреди на Илия Филипов в категория до 51 килограма.

Изненадваща загуба записа капитанът на националния отбор Детелин Далаклиев, който в категория до 54 килограма отстъпи с 14:24 на Абуталипов от Казахстан.

Полуфиналите не успяха да прескочат още Георги Андонов при най-леките, Огнян Колев (60 кг) и Тервел Пулев (91 кг).