Шампионът на България по хандбал при жените ще бъде излъчен в Стражица. Там от 18 часа във вторник ще се играе решителният пети мач за титлата между Етър 64 и Локомотив Металекс Билд. Причината е, че залите във Велико Търново и Габрово са заети с други спортни мероприятия.

Резултатът във финалната серия е 2:2, след като Локо взе убедително две победи във Варна с един и същ резултат - 25:18. Четвъртата среща се разви както третата в петък – смазващо превъзходство на домакините през първото полувреме, което спечелиха с 13:7.

Силни изяви имаше вратарката Станислава Стоянова, защитата действаше твърдо и агресивно, а в атака Стефка Агова вкарваше откъдето си поиска.

„Доволен съм от игровото поведение на всички момичета. До голяма степен играха така, както аз искам, особено в защита. Липсваше ни само концентрация в атака в някои моменти. Ако я имахме, щяхме да разгромим съперника”, коментира Здравко Петров. Най-резултатна в събота отново беше Стефка Агова – 7 гола, а Стоянка Келешева завърши с 5.

Съставът: Стоянова, Агова-7, Келешева-5, Николаева-4, Добранчева-2, Андреева-3, Митева (Гърева-1, Гайдрага, Алифанова, Русанова, Рифад, Купенова, Предьова-3).

Шампионките пътуват за Стражица в понеделник в 12 часа. Следобед ще проведат занимание в залата, където ще е двубоят. В сряда отборът тръгва за Македония, където ще участва в турнир в Кичево.