Новият шампион на България по шахмат Иван Чепаринов записа победа в заключителния 11-и кръг на 76-ото държавно първенство, което се проведе в Панагюрище.

Чепаринов още вчера си осигури титлата и днес в партия без значение за него отново демонстрира класа и победи с черните фигури Димитър Мархолев, за да финишира първи с удивителния актив 10 точки от 11 възможни.

Чепаринов, представител на шахматен клуб Локомотив Пловдив, имаше безапелационно превъзходство през целия турнир и не отстъпи водачеството в нито един момент. Титлата в шампионата на България е трета за него след триумфите му през 2004 и 2005 г. При жените шампионка на страната ни стана Ива Виденова, която приключи с актив от 8 точки от 9 възможни, също прекрасен резултат. За трофея си шампионът при мъжете Чепаринов ще получи 2 500 лева, а победителката при жените Виденова - 1 700 лв.